Kartvizit Tasarım

Kartvizit işletmeler için kurumsal kimlik çalışmalarının içerisinde bulunan önemli bir matbuu tanıtım ürünüdür. İşletmelerin sahiplerinin, müdürlerinin ve daha alt kademe çalışanlarının dahil diğer iş ortaklarına, potansiyel müşterilerine veya teklif sundukları işletmelere sunum aşamasında işletme kimliğini sunmak açısından önemlidir. 

Karşı tarafa verilen kartvizit çoğu zaman fark yaratır. Karşı işletmenin aklında kalmak için kartvizit tasarımı, kağıt kalitesi ve baskı kalitesi önemlidir. Kartvizitinizi sunduğunuz kişi kartvizitinize bakmadan bir yere koyuyorsa bu iyi değildir. Ancak eline aldığı andan itibaren dikkatini çekiyorsa bu sizinde karşı tarafın aklında kalacağınız anlamına gelir.

KARTVİZİT TASARIMI NASIL YAPILIR?

Kartvizit tasarımı firmaya özel olmalıdır. İşletmenin kurumsal kimliğini yansıtması için genellikle diğer kurumsal kimlik çalışmaları ile beraber hazırlanır ve kullanılan tüm diğer ürünlerle (katalog, antetli kağıt, sunum dosyası, cepli dosya vb) bütünlük sağlanır.

Kartvizit tasarımı işinde uzman grafiker tarafından hazırlanır. Öncelikle işletmenin talepleri ve beklentileri dinlenir. Bu doğrultuda işletmenin kurumsal renkleri ve logosu doğrultusunda sektörüne ve çalışma alanına uygun olarak özgün kartvizit tasarımları hazırlanır. Kartvizit tasarımı genellikle Corel Draw veya Adobe İllustrator programlarında profesyonelce hazırlanmaktadır.

Hazırlanan kartvizit tasarımları dijital olarak işletmeye sunulur. İşletme tarafından beğenilen tasarım son revizyonların ardından baskıya hazır formata getirilit. Hazırlanan tasarımın özelliklerine göre hangi kağıt tipi kullanılacağı, lak ve kabartma uygulamaları yapılacağı, kartın hangi bölgelerine bu uygulamaların yapılacağı, kart şekline göre kesim ve bıçak yöntemi belirlenir ve baskıya girilir.

Hazırlanan kartvizit tasarımları kartvizit başına minimum 1000 Adet olarak baskıdan çıkmaktadır. İşletmenin ihtiyacına göre kartvizit başına adet 1000 ve katları olarak yukarı doğru artmaktadır.

KARTVİZİT KAĞIT (KART) TÜRLERİ

  • 250gr Bristol - Tek veya Çift Yön - Parlak veya Mat Selefon Uygulamalı
  • 350gr Kuşe - Tek veya Çift Yön - Parlak veya Mat Selefon Uygulamalı
  • 280gr Tual - Tek Yön
  • 350gr Bristol - Tek Yön - Mat Selefon - Altın Yaldız Uygulaması
  • 350gr Bristol - Tek Yön - Mat Selefon -  Gümüş Yaldız Uygulamalı
  • 350gr Kuşe - Tek veya Çift Yön - Mat Selefon - Lak - Altın Yaldız Uygulamalı
  • 350gr Kuşe- Tek veya Çift Yön - Mat Selefon - Lak - Kabartma Uygulamalı
  • 700gr Sıvama - Tek veya Çift Yön - Mat Selefon - Lak - Kabartma Uygulamalı
  • 800gr Bristol Sıvama - Tek veya Çift Yön - Mat Selefon - Lak - Kabartma Uygulamalı
  • 560gr Tual - Çift Yön - Mat Selefon - Lak - Altın Yaldız Uygulamalı