Katalog Tasarım

Katalog tasarım hizmeti 2 ana kategoriye ayrılmıştır. 

Katalog tasarım ve baskı işlemleri ile sunulan matbuu kataloglar ve sadece dijital kanallarda kullanılmak üzere dijital katalog veya e-katalog tasarımları.

  1. Katalog Tasarımı ve Baskısı
  2. E-Katalog (Dijital Katalog)
  3. Katalog Tasarım Fiyatları

KATALOG TASARIM VE BASKISI

Katalog tasarımı işletmelerin markalarını tanıtması için en ideal yöntemlerden biridir. Her işletme çalışma alanına uygun bir katalog tasarımına sahip olabilir. Belirli bir ürün üreten toptan ve perakende firmalarından, endüstriyel üretim yapan sanayi kuruluşlarına ve sadece hizmet satışı yapan kurumlara kadar geniş bir yelpazede bir çok işletme katalog tasarımına ihtiyaç duymaktadır.

İşletmelerin potansiyel müşterilerine ideal bir sunum yapabilmesi ve markaları hakkında bir fikir edinmeleri için katalog tasarımları oldukça kullanışlıdır. Kurumsal kimlik çalışmaları içinde bulunan katalog tasarımları yer geldiğinde işletmeler için bir imza gibi önemli hale gelmektedir. Kullanışlı, anlaşılır ve kaliteli kataloglar potansiyel müşteriler tarafından ilgiyle incelenir. 

Bu şekilde kataloğunu incelediği markanın ürün ve hizmetlerini görebilir ve işletme ile iletişime geçmek için teşvik olur. İnşaat veya mimarlık firmaları için ise projelerini tanıtacakları kataloglar şık ve görkemli tasarımları ile alıcılara işletmenin ihtişamını sunabilmektedir.

Katalog tasarımı işinde uzman grafikerlerin corel draw veya adobe illustrator gibi profesyonel grafik tasarım programlarında hazırladıkları kurumsal kimlik ürünleridir. 

Katalog tasarımı kazırlanmadan önce işletmenin istekleri ve hedefleri dikkatle dinlenir. Katalog içerisine girecek veriler dikkatle alınır ve tasarımcının yeteneği doğrultusunda hazırlanır.

İşletmenin kurumsal veya satış amacına göre hazırlanan katalog tasarımı önce dijital olarak işletmeye sunulur. Son revizyon ve kontroller yapıldıktan sonra baskı öncesi demo katalog baskısı yapılır ve firmaya sunulur.

Demo katalog üzerinde ki inceleme sonrası herhangi bir eksikli bulunmuyorsa baskı için işletmeden onay alınır. Hazırlanan katalog tasarımı belirlenen tasarım özelliklerine göre kağıt türü, boyutu, ön ve arka kapak özellikleri ile kullanılacak lak, kabartma gibi ek özelliklere göre baskı formatına getirilir ve matbaa baskısına alınır.

Matbaa baskısı uygulanan katalog adedi en az 1000 adet olarak hazırlanır. İşletme ihtiyacına göre 1000 veya katları olarak artacak şekilde ki sayılarda baskı işlemi tamamlanır ve işletmenin kullanımına sunulur.

DİJİTAL KATALOG - E KATALOG

Dijital katalog ürünleri ise yukarıda bahsedilen matbaa baskı işlemleri olmadan yapılan katalog tasarımlarıdır. Burada işletme kataloğunu tüm dijital platformlarda yayınlayabilir. 

Firmaya özel olarak hazırlanan dijital katalog tasarımı firmanın onayı ile tamamlandığında ileride gerekirse baskı alınabilmesi içinde baskıya hazır orijinal formatları ile işletmeye teslim edilir.

Dijital katalog hazırlanması ve kullanımı işletmeler için daha düşük maliyetlere sahip olması nedeniyle tercih edilmektedir. Matabaa baskı, kağıt ve işçilik üvretleri genellikle katalog işlemlerinde ana maaliyeti oluştırır. 

Fakat Dijital katalog veya diğer adıyla e-katalog ürünlerinde ise işletmeler sadece tasarım ücreti için ödeme yaparlar ve bu matbaa baskı ücretlerinden çok daha uygundur. E-Katalog ürünleri işletmelerin web sitesinde yayınlanabilmektedir. Buna ek fuar gibi tanıtım alanlarında taşınabilir bellekler ile karşı tarafa iletilebilmektedir.

KATALOG TASARIM FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Katalog tasarım fiyatları grafiker tarafından belirlenir. Grafikerin yetkinliği ve mesleki tecrübesine göre sayfa başına ücretlendirme ile belirlenir. Hazırlanan katalog tasarımı işletmenin kullanım amacına göre dijital katalog veya matbaa baskısı yapılmış matbuu ürün olarakta kullanılabilir.

Grafiker tarafından belirlenen sayfa başı ücretlendirme ile kataloğun ön ve arka kapağı da dahil oluşan toplam sayfa sayısı katalog tasarım fiyatını belirler.

Papi10 Dijital Reklam Ajansı web tasarım ve grafik tasarım çalışmalarında işletmelere katalog tasarım hizmeti sunmaktadır. profesyonel katalog tasarım çalışmalarımız ile işletmenizin ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilerinize her platformda rahatlıkla sunun.

Gerek gerçek dünyada matbuu olarak kataloğunuzu sunun gerek kullandığınız tüm dijital alanlarda e-katalog ürününüzü müşterilerinize sunun.